HaberlerLübnanOrtadoğu

Teyakkuzda olmamız saldırıyı engelliyor

Lübnan’ın Hizbullah hareketi genel sekreter yardımcısı Şeyh Naim Kasim, direnişin sürekli hazırlıklı olmasının Siyonist rejimin Lübnan’a saldırmasını engelleyen tek etken olduğunu vurguladı.

Dün Lübnan’ın Baalbak yöresinde bir törene katılan Şeyh Kasim, eğer direniş hazırlıklı olmasaydı, Siyonist rejim Lübnan’a yeni bir savaş dayatırdı, dedi.

Şeyh Kasım Siyonist rejime karşı koymak ve Müslümanların gasp edilen haklarını geri almak için tek seçeneğin direniş olduğunu, çünkü bu rejim zor dilinden başka bir dili anlamadığını vurguladı.

Direnişin şimdiye kadar parlak başarısını ispat ettiğini kaydeden Kasım, biz diplomasi seçeneğinin kullanılmasını inkar etmiyoruz, ancak eğer diplomatik yol hezimete uğrar ve başarısız olursa direnişe dayanmaktan başka seçenek yok ve bu durumda bir şey kaybetmeyiz, şeklinde konuştu.

Şeyh Kasım, ayrıca 2006 yılının yaz aylarında Siyonist rejimin saldırısına karşı direnen direniş güçlerinin düşmana direnişin uyanık olduğunu ve Siyonistlerin her türlü hareketini gözetlediğini onlara anlattığını sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2024 (29) içerik yüklenmiştir.