HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

The Huffington Post: ABD, İran seçim sonuçlarına bakıp tüm yaptırımları kaldırmalıdır

Amerikan “Huffington Post” gazetesi “ABD, İran’ın seçim sonuçlarından yararlanıp, bu ülke karşıtı bütün yaptırımları hızla kaldırmalı” diye yazdı.

Amerikan “Huffington Post” gazetesi, yayınladığı bir yorum haberinde ABD’nin İran karşıtı yaptırımlarını eleştirip “Washington’un İran’a karşı uyguladığı bilgisayar ve iletişim araçlarının satışıyla ilgili yaptırımların kaldırılması üzerinden henüz birkaç gün geçmişken ABD bu kez, İran otomobil yapımı sanayi ve ülkenin parasını hedef alan ağır yeni yaptırımları uygulamaya aldı. Bu girişimler ABD’nin İran halkına karşı saldırı projesinin son halkası” diye yazdı.

Amerikalı bu gazete ayrıca “Washington’un İran’ın yeni Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin seçilişindan yararlanıp, İran karşıtı bütün yaptırımları hızla kaldırması lazım” diye vurguladı.

ABD Hükümeti geçen 3 Haziran’da İran’la ilgili olarak, diplomatik bir çözüme ulaşmak için daha yollar var,diye iddiada bulunduysa da, İran karşıtı yeni yaptırımlar turu, Amerikalı politikacıların diplomatik çözümü düşünmediklerini ve esasen yaptırımların İran’ın nükleer konusunun barışçı bir şekilde çözülmesi için planlanmadığını gösteriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Temmuz 2022 (33) içerik yüklenmiştir.