Haberlerİmam Ali HamaneyİranOrtadoğu

Toplumun Kuran’a ilgisinin artması büyük bir nimettir

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İran toplumunda, başta gençler olmak üzere genel olarak halk arasında Kuran-ı Kerim’e ilginin her geçen gün artmasının hiçbir şeyle ölçülmeyecek kadar çok büyük bir nimet olduğunu söyledi.

Ramazan ayının ilk gününde Kuran-ı Kerim hafızları, karileri, Kuran-ı Kerim alanında çalışmalar yapan hoca ve öğretim üyelerini kabul eden Rehber Seyyid Ali Hamaney, toplantıyı çok seçkin ve kıymetli olarak nitelerken, Kuran-ı Kerim’i okuma ve ezberlemeyi, Kuran-ı Kerim’i anlama ve hayata geçirmede ilk adım olarak niteledi.

Rehber Seyyid Ali Hamaney, toplumda Kuran-ı Kerim’e olan ilginin her geçen gün artmasının kıymetinin bilinmesi gerektiğini hatırlatarak, Kuran-ı Kerim’in anlaşılması için İslami maariften istifade edilmesi gerektiğini söyledi.

Hafızları ve karileri Kuran-ı Kerim’in tercümesini güzel bir şekilde öğrenmeye davet eden Rehber Seyyid Ali Hamaney, Kurani marifin aslında hayatın gerçekleri olduğunu belirterek, Kuran’ın tercümesinin bilinmesi halinde, Kuran’ın mana ve marifinin daha iyi anlaşılacağının altını çizdi.

4 saat süren sözkonusu irfani toplantıda, kariler Kuranı Kerim tilavet ettiler. Ardından da, iftar ziyafeti verilirken, Rehber Seyyid Ali Hamaney’in imametinde akşam ve yatsı namazları eda olundu.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Nisan 2024 (39) içerik yüklenmiştir.