FilistinHaberlerOrtadoğu

Toprak Günü münasebetiyle Filistinliler Kudüs’te ağaç ekti

Toprak Günü münasebetiyle işgal altındaki Filistin topraklarında birçok alanda faaliyetler devam ederken Kudüs Kalkınma Müessesesi bugün sabah saatlerde “Kudüs Topraklarını Koruyun” sloganıyla Kudüs’ün birçok yerinde temizlik yaptı ve birçok yere de zeytin fidanları ekti.

Dün (30 Mart Cumartesi) sabah yapılan etkinliğe Müessese Başkanı Ahmed Mahmud Cebbarin ve Müessese Müdürü Halid Zebarika, Kudüs’ün önde gelen şahsiyetlerinden Hac Mustafa Ebu Zehre ve Yusuf Muhaymir’in yanında Kudüs ve 1948 yılında işgal edilmiş topraklardan onlarca Filistinli vatandaş katıldı.

Kudüs halkının Mescidi Aksa’ya paralel Cebelu’t-Tur bölgesine gelip temizlemesini ve zeytin ağaçları dikmesini engellemek için bölgeye gelen yüzlerce işgal askeri Kudüs halkını durduramadı.

Etkinlikte konuşan Avukat Halid Zebarika şunları söyledi: “Bugün bizler bu münasebetle Kudüs’e ve Mescidi Aksa’ya karşı görevimizi ifade etmek istedik. Bu etkinlik işgale karşı direnen Kudüs halkının direnişine bir destek ve onların topraklarını koruma azimlerine bir katkıdır. İşgal güçlerinin bugün bizi engellemesi ve zorluk çıkarması korkakça bir girişimdir. Çünkü bir insanın sahip olduğu topraklarını temizleme ve ona ağaç dikme hakkından daha doğal bir hak olamaz.”

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.