FilistinHaberlerOrtadoğu

Topraklarımız ancak direnişle kurtulabilir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden milletvekili Yahya Musa el-Abadise, direnişin işgalcilerin ateşinden korunmak ve Filistin halkının gasp edilmiş haklarını geri almak için stratejik bir tercih olduğunu belirterek, Hamas hareketine yapılan her türlü baskının sonuçsuz kaldığını ifade etti.

İslamî Davet Fakültesi’nin Gazze’nin orta kesiminde bulanan Deyru’l-Belah’ta düzenlediği konferansta konuşan Abadise işgal edilmiş toprakların ancak direnişle kurtulabileceğini belirterek “Bir ülke direnişsiz hiçbir zaman işgalcilerden kurtarılamaz ve işgalden temizlenemez. Güçlü bir şekilde düşmanla görüşme masasına oturamayan zaten ta baştan kaybetmiş demektir” dedi.

Düşmanla her türlü işbirliği içinde olan Abbas yönetimini de eleştiren Abadise, işgal ile işbirliği yapan, onunla koordineli çalışan ve mücahitleri tutuklayan bir yönetime ihtiyaçları olmadığını belirtti.

Fetih’teki özgür ve onurlu insanlardan tekrar direniş hattına dönmelerini isteyen Abadise, işgalcilerin çıkarı için çalışan bunun için kendini helak eden bir yönetime asla muhtaç olduklarını ifade etti.

Filistin meselesinin ümmetin meselesi olduğunu ve Filistin kırıldığında ümmetin de kırılacağını belirten Abadise, Filistin’e sahip olanın da bütün dünyaya sahip olacağını sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.