AvrupaHaberler

TOTAL: İran’a yaptırım büyük bir hata

Total petrol şirketi Genel Müdürü Christopher de Margerie, İran’a yeni yaptırımlar uygulanması girişimini eleştirerek “İran’ın petrol ürünleriyle ilgili konan yaptırım bir hataydı” vurgulamasında bulundu.

Total petrol şirketi Genel Müdürü Christopher de Margerie dün, İran aleyhine alınan yeni yaptırım kararını eleştirerek “İran’ın petrol ürünlerine konan yaptırım, bir hataydı. Zira bu girişim İran’daki sıradan insanları olumsuz etkileyebilir” dedi.

Fransa haber ajansının bildirdiğine göre, Fransa’nın güney bölgesinde bir ekonomik oturumda bulunan Total Genel Müdürü De Margerie yaptığı konuşmada İran’a karşı yeni yaptırımlar turu nedeniyle bu ülkeye petrol ürünleri ihraç etme girişimlerini durdurdukları haberi doğrulayarak “Ben bu yaptırımları bir hata olarak nitelendiriyorum. Bu yaptırımlar şüphesiz İran’daki sıradan insanları olumsuz etkileyecektir. Maalesef bu günlerde birçok şey siyasi olmuş durumunda” şeklinde konuştu.

De Margarie ayrıca “Total ilk fırsatta İran’a petrol ürünleri ihraç etme girişimini başlatacaktır. Siyasi olan ve olmayan şeylerin birbiriyle karışmaması lazım” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Ocak 2022 (22) içerik yüklenmiştir.