HaberlerKuzey Amerika

Trump’ın Cumhuriyetçiler ve Demokratlar’la lafzi savaşı devam ediyor

Amerikan başkanı Trump, kendisini eleştiren Cumhuriyetçi ve Demokratlar’ı ‘ruh hastası’ olarak niteledi.

İRNA’nın haberine göre, Trump, dün twitter’den yaptığı açıklamada, Rusya devlet başkanı Putin’le yaptığı son görüşmesini eleştirenlerin, ‘Trump’dan rahatsızlık duyan ruh hastaları’ olduğunu yazdı.

Trump, Amerika’da istihbarat kuruluşlarının genelinin kendisinin Putin’le ortak basın toplantısından son derece memnun olduklarını bildirdi.

Trump, sözkonusu basın toplantısında, Amerika’da yapılan 2016 seçimlerinde Rusya’nın müdahalesinin bulunduğuna dair iddiaların doğru olmadığını bildirmiş ve bu durum Amerika’da büyük tepkilere neden olmuştu.

Trump’ın açıklamalarına kendi partisinden de tepki gelmişti.

(ABD Başkanı Donald Trump, Helsinki zirvesinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sözlerine Amerikan istihbarat servislerinin raporlarından daha çok inandığını ima eden açıklamaları üzerine kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi. Trump, Putin’le iyi anlaşmasının, nefret besleyenleri rahatsız ettiğini söyledi.

Kişisel Twitter hesabından konuya dair bir açıklamada bulunan Trump, “İstihbarat servislerimizin üst düzey pek çok ismi, Helsinki’deki basın toplantısında gösterdiğim performansa bayıldı. Öncesindeki toplantıda Putin’le ben pek çok önemli konuyu ele aldık. İyi anlaştık ki bu da bir boks maçı görmek isteyen çok sayıda nefret dolu kişiyi rahatsız etti. Büyük sonuçlar yakında” dedi.)

Başa dön tuşu
Bugün 18 Haziran 2024 (31) içerik yüklenmiştir.