HaberlerKuzey Amerika

Trump’ın Doktoru Ahlaki rezalet’ler nedeniyle istifa etti

ABD Başkanı Donald Trump’ın kişisel doktoru Amiral Ronny L. Jackson’un ahlaki rezaletler nedeniyle Beyaz Saray’daki görevinden ayrıldığı bildirildi.

Beyaz Saray’dan bazı kaynaklara dayandırılan haberlere göre, Jackson’un görevden alınma sebebi ise hakkında çıkan bazı iddialar oldu.

Jackson, Trump tarafından Gazi İşler Bakanlığı’na aday gösterildikten sonra, ‘yeterli bir doktor olup olmadığı sorgulanmış ve alkollüyken kullandığı bir araçla kaza yaptığı’ iddia edilmişti.

Trump yönetimi bu iddialar üzerine Jackson’un bakanlık adaylığını geri çekme kararı almıştı.

ABD donanmasında tuğamiral olarak görev yapan Jackson, eski ABD Başkanı George W. Bush döneminden bu yana Beyaz Saray’da başkanların doktoru olarak görev yapıyor.

ABD Başkanı Trump, 29 Mart’ta yaptığı açıklamada, mevcut Gazi İşleri Bakanı David Shulkin’in kısa süre içinde görevinden ayrılacağını ve onun yerine aynı zamanda kendi doktoru olan Amiral Jackson’ı getirmeyi planladığını açıklamıştı.

Trump açıklamasında, “Çok saygın Amiral Ronny L. Jackson’ı yeni Gazi İşleri Bakanı olarak aday göstermeyi düşünüyorum. Geçiş sürecinde Savunma Bakanlığı’ndan Robert Wilkie bakan vekili olarak görev yapacak. David Shulkin’e, ülkemize ve değerli gazilerimize yaptığı hizmetlerden dolayı minnettarım.” ifadelerini kullanmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.