FilistinHaberlerOrtadoğu

Trump’ın Filistin planı ölü doğdu

Fetih hareketi üyelerinden Azam el’Ahmed, Amerikan başkanı Trump’ın Filistin Meselesi’ni çözüm için sunduğu planın ‘ölü doğduğunu’ ve sonuç vermeyeceğini söyledi.

Bilindiği gibi Amerikan başkanının, bazı Arap rejimleri ve siyonist İsrail ile işbirliği yaparak gündeme getirdikleri ‘Yüzyılın Anlaşması’na göre, Kudüs siyonistlere bırakılıyor, Filistinli mülteciler topraklarına geri dönemiyor ve Filistinliler yalnızca Batı Yaka ve Gazze’de mülkiyet sahibi olabiliyorlar.

Fetih hareketi uzlaşı dosyalı sorumlusu Azam el’Ahmed, Mısır medyasına yaptığı açıklamada, Filistin iç ihtilaflarının gerçeği, Filistinli-Filistinli olmadığını aksine Arap-Arap ve uluslararası boyut olduğunu söyledi.

El’Ahmed, Fetih hareketi ile HAMAS ve Mısır yetkilileri arasında bir kaç gün içinde görüşmelerin başlayacağını belirterek, Mısır’dan bütün Filistinli tarafların uzlaşı anlaşmasının yürürlüğü için garanti almasını istedi.

HAMAS ve Fetih hareketi arasında 12 ekim 2017 tarihinde Kahire’de müzakereler gerçekleşmişti ve bu müzakereler anlaşmanın imzalanmasıyla sonuçlanmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Şubat 2024 (26) içerik yüklenmiştir.