HaberlerKuzey Amerika

Trump’tan “Ateş ve Öfke” kitabının yazarına sert uyarı!

Amerikan başkanı Donald Trump’ın avukatları, “Ateş ve Öfke” adlı kitabın yazarına ihtarname gönderdiler.

Trump’ın avukatları, “Ateş ve Öfke” adlı kitabın yazarı Micheal Wolf’a ihtarname göndererek kitabın yayımlanmasının durdurulmasını istediler.

Trump’la ilgili bir dizi iddianın yer aldığı, Michael Wolf imzalı ‘Ateş ve Öfke’, 9 Ocak yerine 5 Ocak’ta piyasaya sürülüyor.

ABD Başkanı Donald Trump’ın dağıtımını engellemek istediği kitap planlanandan daha önce satışa çıkıyor.

Söz konusu kitapta, Beyaz Saray’ın eski başdanışmanı Steve Bannon’ın yorumlarına da yer veriliyor.

Trump’ın yakın çevresinin Ruslarla görüşmesini ‘haince’ olarak niteleyen Bannon, son röportajında Amerikalı başkana övgü yağdırdı ve onu her zaman desteklediğini ifade etti.

Trump, kitaptaki yorumları nedeniyle eski başdanışmanı için “İşini kaybetmesiyle aklını da kaybetti.” demişti.

Amerikalı lider, Bannon’un son sözleriyle ilgiliyse, ‘Dün gece ben hakkımda iyi adam dedi, demek ki hemen fikrini değiştirmiş. Kendisiyle konuşmuyorum, görüşmüyoruz.” demekle yetindi.

Kitap, Beyaz Saray’daki günlük basın toplantısında da gündeme geldi. Basın Sözcüsü Sarah Sanders Huckabee, kitaptaki anlatımların yanlış ve yanıltıcı olduğunu iddia etti.

‘Ateş Ve Öfke: Trump’ın Beyaz Sarayı’nın İçinden’ adlı kitabın satışını durdurmak için avukatlar devreye girmişti. Yazar Wolf’a ve yayınevine ihtarname gönderen Trump’ın avukatları, kitabın piyasaya çıkması halinde hakaret davası açacaklarını duyurmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.