HaberlerKuzey AmerikaOrtadoğu

Trump’tan İran’a yeniden suçlama

Amerikan başkanı Trump’ın İranofobi siyasetleri devam ederken, Trump, İran İslam Cumhuriyeti’ni yeniden terörizme destek vermekle suçladı.

CNN kanalına göre, Trump, Beyaz Saray’da Kuveyt Emiri ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Amerikalı yetkililerin İran aleyhindeki her zamanki iddialarını tekrarlayarak, ”Amerika, bölgede Arap ülkelerini İran’ın tehditlerine karşı destekleyecektir’ dedi.

Amerikan başkanı, Kuveyt’in Amerika’dan milyarlarca dolar silah satın almasından dolayı duyduğu memnuniyeti de dile getirirken bölgede barışın güçlenmesinin ancak İran’a karşı koymakla mümkün olacağını iddia etti.

Trump, Amerika’nın Ortadoğu bölgesindeki buhranlar ve Amerika’nın Suriye ve Irak’ta terör örgütlerine desteğine işaret etmeksizin, ”İran’ın terör örgütlerine destek verdiğini” iddia etti.

Amerikan başkanının bu iddiası ve İran düşmanlığına dayalı bu siyasetleri, Irak ve Suriyeli yetkililerin, bu zamana kadar bölgede terör örgütlerine karşı mücadele en fazla desteği İran’dan aldıklarını bildirdikleri bir sırada yapılıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.