FilistinHaberlerOrtadoğu

Tubas Vilayetinde Filistinli Bir Çocuk İşgal Ordusunun Tatbikatı Sırasında Yaralandı

Filistin Sağlık Bakanlığı, dün akşam (10 Ocak Çarşamba) Batı Yaka’nın kuzeyindeki Tubas vilayetinde 3 yaşında bir çocuğun başından gerçek mermiyle yaralandığını açıkladı.

Bakanlığın konuyla ilgili yayınladığı bildiriye göre, çocuğun ailesi ilk yardım ekiplerine küçük çocuğun işgal ordusunun bölgede yaptığı askeri tatbikat sırasında yaralandığını söyledi.

Adı açıklanmayan yaralı çocuğun ilk önce Tubas’taki Türk Hastanesi’ne ve oradan da Rafidya Hastanesi’ne kaldırıldığı ve durumunun iyi olduğu bildirildi.

Öte yandan, Cenin’in batısındaki Keferdan beldesinde dün akşam bir esirin özgürlüğe kavuşmasını kutlamak için atılan kurşunlarla bir gencin ağır yaralandığı ifade edildi.

Filistin tv muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, 22 yaşındaki Ahmed Salah belde sakinlerinden bir esirin özgürlüğe kavuşmasını kutlamak için oluşturulan araç konvoyu Cenin-Hayfa Caddesi’nden geçerken başına isabet eden kurşunla ağır yaralandı.

Fetih hareketi üyesi yaralı gencin Er-Razi Hastanesi’ne kaldırıldığı, durumunun ağır olduğu ve yoğun bakıma alındığı belirtildi.

İşgal güçleri Keferdan beldesi sakinlerinden esir Emir Ebu Zeyd’i iki yıl süren esaretin ardından serbest bırakmış ve esiri karşılama sırasında araç konvoyu oluşturularak havaya ateş açılmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.