HaberlerİranOrtadoğu

Tuğamiral Hüseyin Hanzadi: İran yapımı denizaltı yakında kullanıma girecek

İran Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı, yerli imkanlarla üretilen ilk orta ölçekli milli denizaltının önümüzdeki Kasım ayında Deniz Kuvvetleri’nde kullanıma gireceğini duyurdu.

Sahar TV’ye konuşan İran Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Hüseyin Hanzadi, “Bölge ve dünyada barış ile güvenliğin tesisiyle bilikte insani yardım konuları Deniz Kuvvetleri’nin izlediği önemli hedeflarden biridir” dedi.

Bölgenin son durumunu değerlendiren Tuğamiral Hanzadi, “Batı ve ABD bölgede kendi çıkarlarını takip ettikleri için, diğer ülkelere yönelik güvenlik düzenlemelerini dikte etmeye çalışıyorlar ve güvenlikle ilgili sorunlar yaratıyorlar” açıklamasını yaptı.

Tuğamiral Hüseyin Hanzadi, sözlerinin bir kısmında, yerli imkanlarla üretilen ilk orta ölçekli milli denizaltının önümüzdeki Kasım ayında Deniz Kuvvetleri’nde kullanıma gireceğini açıkladı.

Destroyer ve denizaltı yapımına ilişkin İranlı uzmanları sahip oldukları potansiyellerden dolayı takdir eden İran Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı, Batı ve ABD’nin yaptırımlarına rağmen, ülkenin gelişimiyle birlikte güncel teknolojiye erişim konusunda herhangi bir gerilemenin söz konusu olmadığını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.