HaberlerDünyaİranOrtadoğu

Tuğamiral Şehram İrani: İran Donanması halkın desteğiyle emperyalizme karşı çıktı

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı tuğamiral Şehram İrani, “İran halkının desteğiyle ve tüm gücümüzle emperyalist güçlere karşı duruyoruz.” dedi.

İran İslam Cumhuriyeti Deniz Güçleri komutanı  Şehram İrani,  dün İran’ın güneyindeki Hürmüzgan eyaletinde yer alan  Bender Abbas kentinde yaptığı açıklamada,  “Bugünkü durum, Ortadoğu’daki düşmana karşı  savunma ve askeri gücünü güçlendirmektir.” dedi.

İranlı askeri yetkili, emperyalist güçler  karşısında İran deniz personelinin savunma kabiliyetinin artırılmasına ve askeri moralinin yükseltilmesine atıfta bulunarak, ”İslam vatanımızın desteğiyle ve milletimize güvenerek, emperyalist  güçlere tüm gücümüzle karşı çıktık ve bu milli ve halk desteği bizim için en güçlü silahtır.” dedi.

İranlı komutan, “Fars  Körfezi ile Umman ve Hazar Denizleri İran donanmasının kontrolü altındadır ve İran İslam Cumhuriyeti’nin deniz güvenliğini ve ulusal çıkarlarını tüm gücümüzle koruyup yöneteceğiz” dedi.

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı, İslam Devrimi’nin ikinci adımını ve İslam medeniyetinin ve İslam toplumunun başarılmasını İran Ordusu Donanmasının birinci önceliği olarak ilan etti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.