HaberlerİranOrtadoğu

Tuğgeneral Ahmetrıza Purdestan: Düşmanlara karşı tepkimiz “pişman edici” olacak

İran Ordusu Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Tuğgeneral Ahmetrıza Purdestan, Kum kentinde düzenlenen kutsal türbe koruyucuları şehitlerini anma töreninde bir konuşma gerçekleştirdi.

Tuğgeneral Purdestan, “ABD, Suudi Arabistan’ın parasıyla 11 Eylül olayını yarattı. ABD, bunu gerekçe göstererek Batı Asya ile Ortadoğu’ya askeri müdahalesini arttırdı. Fakat bu devletin asıl amacı İran’la karşı karşıya gelmekti” dedi.

ABD’nin kurduğu projelere işaret eden Tuğgeneral Purdestan, “Bu devlet bölgedeki ülkeleri bölmek amacıyla Büyük Ortadoğu Planı (BOP) ilan etti. Bunun yanında terör örgütü DEAŞ da virüs rolünü oynuyordu” değerlendirmesini yaptı.

Düşmanların İslam dünyasına karşı farklı komplolar düzenlemekte olduğunu belirten Tuğgeneral Purdestan sözlerine şöyle devam etti: İslam İnkılabı Rehberi’nin liderliğinde bu komplolar boşa çıkartıldı. Şu anda İslam dünyası birlik ve beraberlik içinde. Bunları Irak’ta teröristlere karşı yürütülen savaşta tanıklık ettik.

Tuğgeneral Purdestan, düşmanların vatan evlatlarına karşı yumşak savaş başlattığını kaydederek, onların amaçlarına ulaşabilmeleri için sosyal medya ile siber medyayı kullandığını söyledi.

İran Ordusu Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı konuşmasını şu sözlerle tamamladı: İran Silahlı Kuvvetleri, bölge ve sınır ötesini yakından izleyip düşmanın kapasiteleri ve tehditleriyle orantılı olarak kabiliyetlerini güçlendirmektedir, bunlara ilave olarak düşmanın tüm davranışları askeri uzmanlarımız tarafından analiz edilmektedir. Bütün tehditlere karşı hazırlıklıyız. Eğer düşmanın aklında İran’a saldırmak varsa kesinlikle tepkimiz pişman edici olacaktır.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.