İslami Davet

Tuğgeneral Cezayiri: Askeri gücümüz konusunda asla müzakere yapmayacağız

21 Ekim 2017 10:03

İran’ın askeri ve savunma kabiliyetleri üzerinde asla müzakere edilmeyeceğini hatırlatan Tuğgeneral Cezayiri, bunun İran için kırmızı çizgi olduğunu bildirdi.

İran Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü Tuğgeneral Mesut Cezayiri yaptığı bir açıklamada, “İran’ın siyasi ve savunma politikaları İslami düzenin içten sağlamlaşmasıyla alakalı olarak dış unsurlardan hiçbir zaman etkilenmiyor. Bu strateji geçen seneler boyunca olumlu sonuçlar beraberinde getirdiği gibi bundan sonra da hep yararlı olcaktır ve ABD gibi içten boş olan bazı güçler ise bu konuda herhangi bir etkide bulunamayacak” ifadelerinde bulundu.

İran’ın askeri ve savunma kabiliyetleri üzerinde asla müzakere edilmeyeceğini hatırlatan Tuğgeneral Cezayiri sözlerine şunları da ekledi: Bu konu hiç şüphesiz bizim kırmızı çizgimizdir. Tarihsel deneyimlerimiz ABD ve Siyonist Rejim gibi kurt misali yırtıcı ülkelerin var olduğu bir devirde güçlü olmamız gerektiğini ispatlıyor. Bize karşı yapılan bazı siyasi baskılar ise savunma alanındaki gelişmelerimizi durdurmak içindir, fakat bunlara aldırmadan yolumuza devam edeceğiz.

Nükleer enerji konusunun füze ve savunma meseleleriyle tamamen farklı olduğunu belirten İran silahlı Kuvvetleri Sözcüsü, “Füze alanında ulaştığımız kabiliyetler engellenmeyecek ve bu alandaki gelişmelerimiz tüm seviyelerde ilerleyerek hiçbir sınırlamaya tabi tutulmayacak” şeklinde konuştu.

Tuğgeneral Cezayiri İran’ın diğer ülkelerde istişare görevinde bulunduğuna da işaret ederek, şöyle dedi: İranlı müsteşarlar, bu ülkelerin resmi talebi doğrultusunda görevlerini yapmaları tamamen yasaldır ve bu devletlerin istediği sürece onlara yardım etmeyi durdurmayacağız. Daha önce ilan ettiğimiz gibi de ABD’nin Devrim Muhafızları’nı terör listesine eklediği takdirde bu ülkenin tüm girişimleri bizim için terör anlamına gelip onlara karşı teröristlerle davrandığımız gibi davranacağız; yüz binlerce Amerikan askerinin bölgede bulunması ise bu konuda dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır.

Tuğgeneral Cezayiri: Askeri gücümüz konusunda asla müzakere yapmayacağız Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık