GenelHaberlerİranOrtadoğu

Tuğgeneral Hatemi: Düşmanın baskılarına boyun eğmeyeceğiz

İran savunma bakanı tuğgeneral Emir Hatemi, İran İslam Cumhuriyetinin düşmanın baskılarına boyun eğmeyeceğini ve mevcut şartları geride bırakacağını söyledi.

İRNA’nın haberine göre, düşmanın açık küstahlığının yanısıra uluslararası anlaşmalara ve taahhütlere bağlı kalmadığı gibi İran’a yaptırım peşinde olduğunu belirterek, ”İran halkı, İslâm inkılabını korumak için yüzlerce, binlerce şehit ve gaziyi bağışlamış, onurlu ve otoriter bir geçmişe sahip tarihiyle kuşkusuz bugünkü koşullardan geçecektir’ dedi.

İran savunma bakanı, düşmanın İran aleyhindeki yaptırımlarını fırsat olarak gördüklerini ve bu fırsattan İran’ın gücünün daha da arttırılması için istifade edilmesi gerektiğini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Politika Planlama Direktörü Brian Hook, 2 temmuz tarihinde Trump yönetiminin İran karşısında yeni siyasetini belirlerken, İran aleyhinde otomotiv ve altın alanında yeni yaptırımları açıklamış ve bunların 4 ağustos tarihinden itibaren başlayacağını ve öte yandan 4 kasım tarihinden itibaren de enerji ve bankacılık alanında yaptırımların başlayacağını bildirmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Şubat 2024 (32) içerik yüklenmiştir.