HaberlerİranOrtadoğu

Tuğgeneral Hatemi: Düşmanlar “itikrarsız bir İran’ı” kafalarına koymuşlar

İran Savunma Bakanı, İran’daki son gelişmelere dair yaptığı açıklamada, “Uluslararası emperyalizm başta olmak üzere ülke düşmanları güvensiz ve istikrarsız bir İran’ı kafalarına koymuşlar” dedi.
İran Savunma Bakanı Tuğgeneral Emir Hatemi, İran’daki son gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Savunma Bakanlığı yöneticileri ve uzmanlarına hitap eden Tuğgeneral Hatemi, “Ulusal dayanışma ve birlik ile beraberlik vasıtasıyla yabancıların kurduğu komplolar ve projelerini boşa çıkartmalıyız” ifadesini kullandı.

Tuğgeneral Hatemi, taleplerin anayasa kapsamında ve huzurlu bir ortamda takip edilmesi gerektiğinin altını çizerek, İran aziz halkının her zaman talepler ve isteklerine yasal yöntemlere dayanarak ulaşmaya çalıştığına dikkati çekti.

Şu anda İran’ın tüm düşmanlarının İran halkını kışkırtmaya çalıştığını belirten Tuğgeneral Hatemi, “Uluslararası emperyalizm başta olmak üzere ülke düşmanları güvensiz ve istikrarsız bir İran’ı kafalarına koymuşlar” değerlendirmesini yaptı.

Son olarak İran Savunma Bakanı, iktidardaki hükümetin vatandaşların sıkıntılarını ortadan kaldırmak için elinden geleni yaptığını ve yapacağını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.