HaberlerİranOrtadoğu

Tuğgeneral Hatemi: İran’ın savunma sanayisi, ülkenin ihtiyaçlarına uygun şekilde çalışıyor

İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı Tuğgeneral Emir Hatemi, İran’ın savunma sanayisinin hava, kara, deniz, füze ve İHA olmak üzere dünyada diğer ilgili sanayilerle rekabet edebilecek güçte olduğunu ve İran savunma ihtiyaçlarına uygun olduğunu belirtti.

Savunma Bakanı, ABD’nin İran’a karşı tehditlerinin iddiadan öteye geçmediğine ve düşmanların bölgedeki milletlere karşı bir dizi plan hazırladığını belirterek, “Düşmanların uzun vadeli komplolarını, boşa çıkartacağız” dedi.

Ülkenin batısında yer alan İlam kentinde basın mensuplarına açıkamalarda bulunan İran Savunma Bakanı Tuğgeneral Emir Hatemi, Büyük Ortadoğu Projesi’ne değinerek, düşmanların bölgedeki milletlere karşı bir dizi plan hazırladığını belirtti.

Tuğgeneral Hatemi, IKBY’de gerçekleşen gayrimeşru bağımsızlık referandumunu hatırlatarak, “IKBY halkı ve yetkilileri, Irak sınırları içinde yaşamak isterken bazılarının düşmanlar tarafından aldatıldığı için bu projenin küçük bir parçası yürütüldü” dedi.

IKBY yetkilileri ile İran ve Türkiye başta olmak üzere bölge ülkelerinin işbirliği sayesinde yürütülen projenin çökertildiğini belirten Tuğgeneral Hatemi, “Kanaatimce bunlar uzun vadeli bir proje. Düşmanlar bölgeyi yağmalayıp kontrol altına almak için bu projeyi her zaman stratejik bir şekilde izliyor” değerlendirmesini yaptı.

İran Savunma Bakanı, “İran’ın yardımseverliğine inanan bölge halklarının anlayışı ve bizim savunma gücümüz sayesinde bu komplolar hiçbir sonuca varmayacaktır” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.