HaberlerİranOrtadoğu

Tuğgeneral Haydari: İran ordusu ve İslam nizamı çok güçlü ve seçkin konumdadır

İran ordusu kara kuvvetleri komutanı tuğgeneral Kiyomers Haydari, bugün İran ordusu ve İslam nizamının eşsiz bir güçte olduğunu söyledi.

Tuğgeneral Haydari, bugün Tahran’da cuma namazı hutbesinden önce cemaate hitaben yaptığı konuşmada, bugün düşmanların İran’ın silah ve füze gücünü hedef aldıklarını bunun da İran’ın düşmanlara karşı gücünün bir göstergesi olduğunu belirterek İran ordusu ile İran Devrim Muhafızları arasında çok güçlü bir dayanışmanın olduğunu ve kimsenin bu dayanışmayı bozamayacağını söyledi.

Tuğgeneral Haydari, düşmanları uyararak ‘İran’a yönelik ahmakça bir girişimde bulunmasınlar. Zira, İran İslam inkılabının daha ilk başlarındayken Saddam rejiminin İran’a saldırısında bile onlar bir şey elde edemediler’ hatırlatmasında bulunarak, ‘İran bugün son derece güçlü ve tehdit edilecek dönemi geride bıraktı ve İran, düşmanların muhtemel olarak İran’a yönelik bir saldırısını onları pişman edecek şekilde cevap verecektir’ dedi.

İran’ın savunma gücünün bugün yerli olduğunu belirten İran ordusu kara kuvvetleri komutanı, Batı Asya’nın güvensizlik içinde olduğu bir durumda İran’ın çok güvende olduğunu belirtti ve ayrıca Suudi rejiminin İran’a yönelik asılsız iddia ve suçlamalarına işaret ederek Suudi rejimini kınadı ve ”Suudi rejimi, nükleer silahlar elde ederek kendilerini güvende hissedeceklerini sanıyorlar ama bu yanlıştır’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (44) içerik yüklenmiştir.