HaberlerİranOrtadoğu

Tuğgeneral Hüseyin Dehgan: Gelişmiş Ülkeler, Askeri Alanlarda da İran İle İşbirliğinde Bulunmak İstiyorlar

İran Savunma Bakanı, gelişmiş ülkelerin askeri alanda İran ile işbirliğinde bulunmak istedikleri teklifini getirdiklerini söyledi.

İRNA’nın verdiği habere göre İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı Tuğgeneral Hüseyin Dehgan dün öğleden sonra Malik Eşter üniversitesinde yaptığı konuşmada, İran’ın savunma sanayinin bir çok alanlarında, dünyanın modern sanayi ve teknolojisine sahip ülkelerin iştahını kabarttığını ve İran’a işbirliği teklifinde bulunduklarını ve bir çoklarının da açık açık İran’a bu alanlardaki önemli başarı ve ilerlemelerini itiraf ettiklerini söyledi.

Tuğgeneral Dehgan, sulta düzeninin kesinlikle İran’ın gelişmesini ve modern teknoloji elde etmesini istemediğini belirterek, batılı ülkelerin bu hususta kendi tüm imkanlarını devreye soktuklarını, İran İslam Cumhuriyetinin gelişmesini engellemeye çalıştıklarını söyledi.

Dehgan şöyle dedi: Nükleer meselede dünya İran’a en ufak bir bilgi, yardım ve katkıda bulunmak istemiyor ve sürekli olarak bu hususta etkili olan yerli ve yabancı tüm kişi, şahıs veya kurumların faaliyetlerini kısıtlamak için gerekli tedbirlere baş vurduklarını, yaptırıma tabi tuttuklarını ve tehdit ettiklerini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2023 (68) içerik yüklenmiştir.