İslami Davet

Tuğgeneral Hüseyin Selami: Amerika Bölgede Jeopolitik Değişiklik Peşinde

25 Eylül 2017 12:46

Tuğgeneral Hüseyin Selami İran’ın Irak sınırı yakınlarındaki “Muharrem” isimli güvenlik tatbikatı ile alakalı açıklama yaparak; komşu ülkelerde güvensizlik ve buhranların olduğu bir ortamda ayrıca Amerika, İngiltere ve Siyonist rejimi gibi sultacı güçlerin bölgede kendi sultalarını artırmak istedikleri bir dönemde, dünyada bir takım jeopolitik değişikliklerin meydana gelmekte olduğunu belirterek, güvenliğin İran’ın savunma sistemi ve stratejisinde en önemli konu olduğunu söyledi.

“Emperyalizm ve işbirlikçileri dünyanın jeopolitiğini değiştirmeye çalışıyorlar” diyen General Hüseyin Selami, gerçekleştirilen askeri tatbikatların önemine değinerek; “Sınırlarımızın güvenliği bizim önceliğimizdir. Bölgede sınırlara hakim olmamız büyük öneme sahiptir” dedi.

Sınırların kontrol edilebilmesi ile İran’ı tehdit eden oluşumların takip edilerek yok edildiğini kaydeden General Hüseyin Selami; “Muharrem tatbikatı ve diğer güvenlik tatbikatları sınırlarımızda kontrolü sağlayabilmek için büyük stratejik öneme sahiptir” ifadelerini kullandı.

Tuğgeneral Hüseyin Selami: Amerika Bölgede Jeopolitik Değişiklik Peşinde Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık