HaberlerİranOrtadoğu

Tuğgeneral İsmaili: Tehdit ortamında ülke güvenliğini kapsamlı şekilde sağladık

Hava Savunma Karargahı’nın yapılışının yıldönümüyle eş zamanlı olarak Bina ve Nazir radarlarının tanıtımı için düzenlenen tören kapsamında gazetecilere demeç veren Hatemül Enbiya Hava Savunma Karargahı komutanı General Ferzad İsmaili, söz konusu sistemlerin teknik kabiliyetlerine işaret ederek, tamamen yerli yapımı olan söz konusu radarların dünyada eşsiz olduğunu söyledi.

General Ferzad İsmaili, ülke üniversitelerinin üstün genç uzman kadrosu tarafından dizayn edilen bu radarların dinlenmesi imkansız olarak, çeşitli frekanslarla uyumlu şekilde çalıtığını konuşmasına ekledi.

Bu projenin iki yıldan daha az sürede sonuçlandığını ve üretimi ülkenin iki farklı noktasında gerçekleşeceğini belirten İsmaili, 2016 yılında seri üretim geçmesine ümitli olduklarını dile getirdi.

Anılan radarların, bu radarların başta geniş gövdeli olmak üzere orta ve küçük ölçekli hedeflerini kolayca tespit edebilme kabiliyetini hatırlatan Hatemül Enbiya Hava Savunma Karagahı Komutanı, söz konusu radarlların tanıtımıyla ülkedeki savunma noktaların sayısı 3700’e çıkacağını söyledi.

Hatemül Enbiya Hava Savunma Karargahı Komutanı, yaptırım ve tehdit ortamında ülkenin hava güvenliğini kapsamlı şekli temin ettiklerini açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.