HaberlerİranLübnanOrtadoğu

Tuğgeneral İzadi: Hizbullah’ın silah yardımına ihtiyacı yok

İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Stratejik İşlerden Sorumlu Yardımcısı Tuğgeneral İzadi bugün Hatem’ül Enbiya Hava Savunma Karargahı’nda yaptığı konuşmada “İran Genelkurmay Başkanlığı’nın gelişmeler kaydettiğini görüyoruz” diye belirtti.

Tuğgeneral İzadi “Hatem’ül Enbiya Hava Savunma Karargahı, İran İslam Cumhuriyeti Ordusu içerisinde özel konuma sahiptir. Bunun da nedeni bu karargahın İran İslam Cumhuriyeti’nin varlığını korumaktaki savunma gücüdür” diye konuştu.

Hatem’ül Enbiya Hava Savunma Karargahı’ndaki radar ve füze teknolojisi gelişmelerine değinen İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Stratejik İşlerden Sorumlu Yardımcısı Tuğgeneral İzadi “Genelkurmay Başkanlığı’nda yaptığımız incelemelere göre radar ve füze teknolojisinde gözle görülür gelişmelere adım atmışız ve bu gelişmeler İran Silahlı Kuvvetleri Komutanı Ayetullah Seyyid Ali Hamanei’ye iletilmiştir” diye vurguladı.

İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Stratejik İşlerden Sorumlu Yardımcısı Tuğgeneral İzadi, ICAO’nun İran semasını bölgenin en güvenli seması ilan etmesine ilişkin ise “Bizim faaliyetlerimizin temelinde liyakat yatıyor ve liyakatı yüksek olanlar her zaman keşfedilip işe alınıyor” diye açıkladı.

Siyonist İsrail basınının İran’ın ‘Fatih 313’ füzesini Hüzbullah’a vermek istemesi ile ilgili bulundukları iddiaya ilişkin soruya İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Stratejik İşlerden Sorumlu Yardımcısı Tuğgeneral İzadi “Bölgede İslami İnkılabın bölge halkları için bir ilham kaynağı olduğu bir gerçektir ve onların da bildiği gibi bölgedeki gelişmeler İslami İnkılap’tan etkileniyor” ifadesini kullandı.

İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Stratejik İşlerden Sorumlu Yardımcısı Tuğgeneral İzadi ayrıca “İran İslam Cmhuriyeti’nin Lübnan ile Filistin’e silah yardımında bulunmasına gerek yok ve bu ülkelerdeki Direniş Ekseni kendi silahını kendisi temin ediyor” diye ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.