HaberlerİranOrtadoğu

Tuğgeneral Muhammed Pakpur: Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri İran Sınırlarının Güvenliğini Ve İstikrarı Sağladı

İran Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Muhammed Pakpur; komutanlar, çalışanlar ve sorumluların katıldığı yeni yıl merasiminde şunları söyledi:Son yıllarda ülkenin kuzeybatısı, batısı ve güney doğusunda Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri tarafından kapsamlı ve olağanüstü askeri tatbikatlar yapıldı ve mühendislik çalışmalarında bulunuldu ve bu tatbikatlar, İran İslam Cumhuriyeti sınırlarında kalıcı güvenlik ve istikrarın oluşmasını sağladı. Bu büyük eylem, bizim askerlerimizin cesaretiyle elde edildi.

Bu gün iftiharla, İslam yolunda canlarını feda eden şehitlerimizin çabaları neticesinde, sorumluluğu Devrim Muhafızları Kara Kuvvetlerinde olan ülkenin kuzeybatı ve batı sınır bölgeleri teröristlerden temizlenmiştir. Askerlerimiz bu bölgede kalıcı bir varlığa sahiptir.

Geçen yıl Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri uzman ve çalışanları tarafında Allah’ın izniyle tamamlanan yüksek gerilimli fiber optiklerin sınırda geçişi zor bölgelere intikali, özellikle bölgedeki sert kış şartlarında, askerler için teknik ve refah ortamının sağlanmasına ve güvenliğin artmasına neden olacaktır. Bu başarıları elde etmek çok değerlidir.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Nisan 2024 (25) içerik yüklenmiştir.