HaberlerİranOrtadoğu

Tuğgeneral Selami: ABD ve ortakları stratejik şaşkınlıkta

İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutan Vekili Tuğgeneral Hüseyin Selami, bugün yaptığı konuşmada, dünyadaki son gelişmeleri değerlendirdi.

Geçen 40 yıl içerisinde ABD ve İsrail’in birçok ülkeye düzenlediği saldırılara dikkat çeken Tuğgeneral Selami, en çok İslam ülkelerinin bu savaşlara gebe olduğunu bildirdi.

İslam ülkelerinin işgal altına alınmasıyla müslümanların katliam edilmesinin içinde olduğumuz çağın çok acı verici bir gerçeği olduğunu kaydeden Tuğgeneral, bunun karşısında uluslararası kurum ve kuruluşların da sessiz kaldığını ifade etti.

Selami, Suudi Arabistan’ın Yemen’e düzenlediği saldırıya değinerek, “Onlar hiçbir ikna edici delil, sebep ve mantık olmadan sadece kendilerini güçlü hissettikleri için bunu yapmaktalar. Irak’ın kuzey komşusu da kendisini güçlü hissetiği için askeri kuvvetlerini bu ülkeye gönderiyor” açıklamasında bulundu.

Tuğgeneral Selami, “İnkılap zaferinin ardından biz farklı komplo ve savaşlarla karşı karşıya geldik. Çünkü Düşmanlar İslam’ın dünyaya yayılmasını asla istemiyor” ifadesini kullandı.

Amerika ve ortaklarının stratejik şaşkınlıkta oldğunu söyleyen Tuğgeneral Selami, “Onlar IŞİD’i destekledikten sonra bu terör örgütünü durduramadı. İşte bu ABD ve müttefiklerinin stratejik zafiyet yaşadığını gösteriyor” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2023 (25) içerik yüklenmiştir.