HaberlerİranOrtadoğu

Tuğgeneral Selami: Düşmanın askeri gücünü etkisizleştirdik

İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Ordusu Komutan yardımcısı Tuğgeneral Hüseyin Selami, Tahran’da Devrim Muhafızları yetkilileri ve komutanlarının katıldığı bir törende konuşma yaptı.

Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Selami burada yaptığı konuşmada İslam İnkılabı şehitleri ve İmam Humeyni’yi anarak “Biz bugün burada İslam İnkılabı’nın yeni ortamını yeniden tanımak için ve İmam Humeyni ile İmam Hamanei’nin rehberliği doğrultusunda hareket etmek için toplanmışız” diye konuştu.

Devrim Muhafızları’nın İslam İnkılabı’ndan beri inişli çıkışlı bir rotadan geçtiğini dile getiren Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Selami “Bugün düşmanın arzu ettiği yolu tıkamışız ve bütün komploları yerle bir etmişiz” diye vurguladı.

Batı’nın kültürel savaşı karşısında direnip yaptırımı devre dışı bıraktıklarının altını çizen Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Selami “Biz kendi halkımıza inanarak çok büyük gelişmeler kaydetmişiz. Bu da tarihte eşi görülmemiş bir olgudur” diye ifade etti.

İran’ın bugün önleyici bir güce ulaştışına işaret eden Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Selami “Biz düşmanın askeri gücünü etkisizleştirerek onları davranmalarını değiştirmelerine mecbur bıraktık” açıklamasında bulundu.

Direnişin hala devam ettiğini belirten Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Selami, düşmanın halkın zihinyetini hedef aldığını ve tarihimizi yeniden altüst etmek istediğini vurgulayan Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Selami “Devrim Muhafızları bütün bunlara karşı koymak için hazırdır” diye hitap etti.

Düşmanın hayatının son bulmaya yüz tuttuğunu da dile getiren Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Selami “Devrim Muhafızları, düşman stratejilerinin görünmez bölümünü keşfetmiştir” diye ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.