HaberlerİranOrtadoğu

Tuğgeneral Selami: Gönüllü güçler İran’da güvenlik ve gücün başlıca unsurudur

İran Devrim Muhafızları Ordusu genel komutanı vekili tuğgeneral Selami, İran’da Besic olarak bilinen gönüllü halk güçlerini, İran milletinin itibar, güç, izzet, keramet ve güvenliğinin başlıca unsuru olarak niteledi.

Tuğgeneral Selami, dün Gönüllü Güçler Haftası münasebetiyle tebrikte bulunurken, gönüllü halk güçler düşüncesinin, İran ve İslam dünyası aleyhinde emperyalistlerin komplolarının gerçekleşmesini önlemek yönünde olduğunu söyledi.

İranlı askeri yetkili, düşmanların İran İslam Cumhuriyeti aleyhindeki komplolarına ve de bunların gönüllü halk güçleri tarafından etkisiz hale getirilmesine işaretle, ‘düşman, bizi yenilgiye uğratmak için çok kapsamlı bir hazırlık yapmıştır ve biz de onu etkisiz hale getirmek ve yenilgiye uğratmak için aynı şekilde hazırlık yaptık’ dedi.

Tuğgeneral Selami, batılıların bu zamana kadar ister siyaset ister ekonomi ve isterse sosyal alanda ne işler yaptılarsa bütün bunların İslam dünyası aleyhinde olduğunu ama onların bu gibi komplolarının gönüllü halk güçleri tarafından etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Bilindiği gibi İslam cumhuriyetinin kurucusu rahmetli İmam Humeyni, 25 Kasım 1979’da Gönüllüler Ordusu’nun kurulması fermanını vermişti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Nisan 2023 (1) içerik yüklenmiştir.