FilistinHaberlerOrtadoğu

Tulkerem’de 4 HAMAS mensubu kaçırıldı

Başkanlık süresi sona eren Mahmud Abbas’a bağlı milis güçleri işgal altındaki Batı Yaka’da direniş üyelerine ve sempatizanlarına yönelik baskı ve gözaltı operasyonlarını sürdürüyor.

Abbas milislerinin Batı Yaka’nın kuzeyindeki Tulkerem vilayetinde İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyelerinden dört kişiyi daha kaçırdığı ve kaçırılanlardan ikisinin eski esirlerden olduğu bildirildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre Abbas milisleri, Siyonist işgal devleti içinde kahramanca şehadet eylemi gerçekleştiren Mahmud Mermeş’in kardeşi Samir Mermeş’in evine Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan gece geç saatlerde baskın düzenledi.

Milis güçlerinin Tulkerem’in doğusundaki Anbeta beldesinden eski esir Ahmed Şihab’ı ifade vermeye çağrı bahanesiyle kaçırdığı belirtildi. Şihab’ın daha önce de milis güçlerince birkaç kez kaçırıldığı ve ağır işkencelere maruz kaldığı kaydedildi.

Mahmud Abbas’a bağlı milis güçlerinin Tulkerem’den Muhammed El-Bel’avi’yi ve Tulkerem’in doğusundaki Bel’a beldesinden eski esir Hani Berabira’yı da yine ifade vermeye çağrı bahanesiyle kaçırdığı ve Berabira’nın daha önce de milislerce birkaç kez kaçırıldığı ifade edildi.

Öte yandan, Abbas milislerinin Tulkerem’in kuzeyindeki Deyru’l-Ğusun beldesinden eski esir Halid Alyan’ı bir aydan daha önce kaçırdığı ve hâlâ gözaltında tuttuğu, Alyan’ın Değişim ve Islah Grubu milletvekillerinin Tulkerem’deki ofisinin müdürü olduğu bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.