FilistinHaberlerOrtadoğu

Tulkerem’de yaşanan çatışmalarda iki Filistinli yaralandı

Batı Yaka’nın Tulkerem vilayetinde bulunan Filistin Teknik Üniversitesi-Kadoorie çevresinde dün (23 Kasım Pazartesi) akşam saatlerinde işgal güçleriyle Filistinliler arasında yaşanan çatışmalarda iki Filistinli yaralandı.

Kaynaklara göre, işgal güçleriyle yaşanan çatışmalar sırasında iki Filistinli işgal askerlerinin attıkları gerçek mermilerle ayaklarından yaralandı. Yaralıların Tulkerem’deki Devlet Hastanesi’ne kaldırıldıkları ifade edildi.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin Filistin Teknik Üniversitesi-Kadoorie’ye dün akşam yeniden baskın düzenlediğini, bölgeye gerçek mermi ve göz yaşartıcı bomba yağdırdığını, buna karşılık gençlerin işgal güçlerine direndiğini ve işgal askerlerini taşladığını bildirdi.

Kudüs İntifadası devam ederken Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde dün meydana gelen olaylarda ikisi çocuk üç Filistinli şehit oldu ve birçok Filistinli de yaralandı.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin intifadayı başarısız kılmak amacıyla bölgeye yapacağı ziyaretten bir gün önce Filistinli direnişçilerin gerçekleştirdiği bıçaklama ve arabayla çarpma eylemlerinde de bir Yahudi yerleşimci ölürken altı yerleşimci de yaralandı.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Aralık 2022 (18) içerik yüklenmiştir.