HaberlerİranOrtadoğu

Tüm başarı ve gelişmeler İmam’ın öğretileri ve Rehber’in yol gösterimi sonucudur

Fars Körfezi ve Umman denizinde kalıcı güvenliği sağlamak zor olduğunu ifade eden İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı, bölge güvenliğini sağlamak için İran İslam Cumhuriyeti, komşu ülkelerle geniş bir şekilde işbirliği yapmaya hazır olduğunu ilan etti.

Kadir sınıfındaki denizaltılar ve hücumbotların denize indirme töreni çerçevesinde konuşma yapan İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı Tuğgeneral Mustafa Muhammed Neccar, ülkenin tüm alanlarda ve özellikle deniz alanındaki savunma gücünü yükseltmek için Deniz Sanayi Kurumu’nun kurulması gibi pek çok önemli adımlar atıldığını ifade etti.

Tuğgenerel Neccar, tüm bu başarılar ve gelişmelerin Hz. İmam Humeyni(r.a)’in savunma öğretileri sayesinde ve İslam Devrimi Lideri’nin dahice yol gösterimiyle elde edildiğinin altını çizdi.

İmam Humeyni(r.a)’in savunma doktrini çerçevesinde İran’ın, hava, deniz, kara ve uzay alanlarda pek çok başarılara imza attığını kaydeden eden Neccar, Savunma Bakanlığı kendi yeterliliği konumuna ulaştığını vurgu yaparak, “Böylece yabancılara gerek kalmaksızın silahlı kuvvetlerinin gereksinimlerini karşlayabilecek duruma gelmiş bulunmaktayız”dedi.

Fars Körfezi ve Umman denizinde kalıcı güvenliği sağlamak çok zor olduğunu ifade eden Tuğgeneral Neccar, İran İslam Cumhuriyeti, bölge güvenliğini sağlamak için komşu ülkelerle geniş bir şekilde işbirliği yapmaya hazır olduğunu ilan etti.

İran İslam Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri Genel Komutanı Tümgeneral Ataullah Salihi, Savunma Bakanı Tuğgeneral Mustafa Muhammed Neccar ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Habibullah Seyyari’nin katılımıyla bu sabah Bandarabas Limanında gerçekleşen bir törenle Kadir sınıfındaki üç adet Mid-Jet denizaltı ve 18 adet hızlı hücumbot denize indirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.