DünyaHaberlerİranOrtadoğu

Tüm dünya adalete susamış durumda

İran’ın önde gelen büyük alimlerinden Ayetullah Nuri Hemedani, BMT dönem başkanı ile görüşmesinde, adaletin tüm dünyada kurulması gerektiğini, küresel düzeyde güç sahibi olanların adaleti kötüye kullanmamaları gerektiğini kaydetti.

Güney Kore cumhurbaşkanı danışmanı ve beraberindeki heyeti kabul eden İslam aleminin büyük alimi Ayetullah Nuri Hemedani, Güney Kore’nin İran’ın iktisadi konularındaki katılımının önemli olduğunu belirtti.

Ayetullah Nuri Hemedani BMT dönem başkanına hitaben, dünyanın bir çok bölgesinde çeşitli sorunların yaşandığını, bu sorunların en belirgin olanı Yemen, Pakistan, Suudi Arabistan ve diğer bazı ülkelerde Şii müslümanlara yönelik ağır baskılar olduğunu, bu sorunların giderilmesi gerektiğini vurguladı.

Adaletin tüm insanların en temel haklarından biri olduğunu ve tüm dünyada uygulanması gerektiğini kaydeden Ayetullah Nuri Hemedani, BMT dönem başkanından adaleti tüm dünyada egemen kılmasını ve küresel düzeyde güç sahibi olanların adaleti kötüye kullanmalarını engellemesini beklediklerini dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (41) içerik yüklenmiştir.