FilistinHaberlerOrtadoğu

Tüm HAMAS mücahidleri Şeyh Hasan Yusuf’un evlatlarıdır

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi İzzet Er-Reşak, Hamas liderlerinden Şeyh Hasan Yusuf’a bir mektup göndererek sabrını ve tavrını övdü.

Er-Reşak, oğlundan beri olduğunu ilan etmesinin Şeyh Hasan Yusuf’u ve Hamas Hareketi’ni dillerine dolamak isteyenleri susturduğunu kaydetti.

İzzet Er-Reşak, Şeyh Hasan Yusuf’a gönderdiği mektubunda şöyle dedi: “Sevgili dostum! Pusuya yatan düşmanlar senin ve Hamas Hareketi için kötülük istemektedirler. Fakat Allah, zindanda olmana ve engellere rağmen ancak Hamas’ın ve senin dereceni ve izzetini yükseltecektir. Zindanda bulunman senin sadece sabrını ve ihlasını, öncelikle Yüce Allah’a imanını ve sonra da Filistin davasının adaletine inancını artırmıştır.”

Hamas Siyasi Birimi üyesi, Hıristiyan olduğu ve Siyonist işgal devleti için çalıştığı söylenen oğlu Musab’ı evlatlıktan reddeden Şeyh Hasan Yusuf’un bu tavrı için ise şunları yazdı: “Baba oğlunu şehit verdiği zaman mükafatını Allah’tan bekler. Oğlu esir düşüp ondan ayrıldığında sabreder. Bunlara alışkındık ve duyuyorduk. Fakat babanın doğru yoldan çıkıp yanlış yollara sapan ve şeytan tarafından aldatılan oğlundan beri olduğunu ilan etmesi sadece büyük peygamberlerin hayat hikayelerinde okuduğumuz bir olaydı. Kişi imanı ölçüsünce imtihan edilir. Sen de peygamberlerin ve sıddıkların imtihanıyla imtihan edildin ve samimi mü’minlerin sabrıyla sabrettin.”

“Bu beraet ilanın tüm insanlara gayet açık ve net bir şekilde şu mesajı verdi: Bizler sadece Allah’ı dost edinen Hamas’ın üyeleri ve Yüce İslam medresesinin öğrencileriyiz” diyen İzzet Er-Reşak, mektubunu “Kardeşim Hasan Yusuf! Üzülme, Allah bizimle. Üzülme, Allah bizimle. Hüzünlenme, çünkü o senin ailenden değil. Hamas’ın tüm evlatları senin evlatlarındır” cümleleriyle noktaladı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.