FilistinHaberlerOrtadoğu

Tüm müslümanlar Kudüs’ten sorumludur

Dünya Müslüman Âlimler Birliği Başkanı ve Uluslararası Kudüs Müessesesi Genel Kurul Başkanı Allame Yusuf Karadavi, işgal devletinin Kudüs’e karşı sürdürdüğü tecavüzlerle buradaki halkı şehirden çıkarmak için yaptığı uygulamaları şiddetle kınadığını söyledi.

Uluslararası Kudüs Müessesesi’nin Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Süleyman’ın gözetiminde bugün (13 Ocak Çarşamba) açılışı yapılan 7. Kongresinde konuşan Karadavi şöyle dedi: “Uluslararası Kudüs Müessesesi kurulduğu ilk günden beri Kudüs’teki sorunlara eğilmiş ve Kudüs ile ilgili projeleri desteklemiştir. Siyonist işgal devletinin Kudüs şehrine, buradaki halka, namaz kılanlara ve cami güvenliğine karşı sürdürdüğü tecavüzleri şiddetle kınıyoruz. Kudüs’te olup biten karşısında Arap ve İslam dünyası acaba ne yapıyor?”

Karadavi sözlerini şöyle sürdürdü: “İdareci ve halklarıyla ümmetin Kudüs’ü kurtarmak için aynı yolda buluşması gerekir. Kudüs Müessesesi, Kudüs’ü korumayı esas aldığı için bünyesine hem Müslümanları hem de Hıristiyanları almıştır. Hepimiz Kudüs’ten sorumluyuz. Kudüs’ü ve Kudüs’te işgale karşı direnen halkı da maddi ve manevi olarak desteklememiz gerekir. Kudüs’teki inşaat ve çevre ile ilgili her türlü projeye katkıda bulunmamız gerekir. Sorumluluk hissettiğimiz an Kudüs için çok şeyler yapabilme gücüne sahip oluruz.”

Konferansa Filistin ve Lübnan’dan olduğu kadar değişik ülkelerden çok sayıda âlim, hareket ve parti mensubu, aydın, milletvekili ve bakan katıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.