HaberlerOrtadoğuSuriye

Tüm peygamberler vahdet ve adalet için gelmişlerdir

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ilahi dinlerin birer gerçek olduklarını ve tüm peygamberlerin ise tek bir görevleri bulunduğunu ve insanları vahdaniyete ve adaleti gerçekleştirmeye davet etmek olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, dün Suriye’de Ehli Sünnet ve Şii alimler ile Hıristiyan rahiplerle yaptığı görüşmede İslam peygamberi Hz. Muhammed’in (sav) kutlu doğumunu tebrik ederek, peygamberlerinin hepsinin birbirine bağlı bir zincir olduğunu ve öncekinin görevini tamamladıklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, ayrıca günümüzde sömürgeci güçlerin şeytani programlarını gerçekleştirmek için, Siyonist rejimi en önemli araç olarak kullandığını belirtti ve sömürgecilerin Filistin topraklarını işgal etmeleri ve gasıp Siyonist rejimi oluşturmalarının temel hedeflerine değinerek, müstekbirlerin dünyaya sulta kurmak için öncelikle Ortadoğu’ya sulta kurmaları gerektiğini, zira bu bölgenin engin kültür, uygarlık ve servet kaynağı olduğunu belirtti.

Ahmedinejad Siyonist rejime karşı direnişin tüm beşeriyetin kurtuluşu olacağına değinerek, ilahi rahmet ile Siyonistler ve hamilerinin yolun sonuna geldiklerini müjdeledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2022 (21) içerik yüklenmiştir.