HaberlerDünyaİranOrtadoğu

Tümgeneral Bageri: Düşmanlar, küçük keşif birimleriyle deniz güvenliğini tehlikeye atıyor

Düşmanların Batı Asya’daki askeri güçlerinin azalmasını telafi etme çabalarına değinen İran Silahlı Kuvvetler Genelkurmay Başkanı, küçük keşif birimleriyle deniz seyrüsefer güvenliğini tehlikeye attıklarını söyledi.

IRNA’nın bildirdiğine göre, İran Silahlı Kuvvetler Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bageri, İran İslam Cumhuriyeti Donanması’nın Bender Abbas’taki fabrikalarına geliştirilmiş su üstü ve yer altı muharebe teçhizatı ekleme töreninde yaptığı açıklamada, bazı Batı Asya ülkelerinin Siyonist rejimle ilişkilerini normalleştirerek, bölgeyi tehditlere maruz bıraktığını belirtti.

Tümgeneral Bageri, Siyonist rejimin ABD Ordusuna bağlı Centcom terör komutanlığına katılmasının Batı Asya için tehdit oluşturabileceğini belirterek, İran’ın Siyonist rejimin varlığına müsamaha göstermeyeceğini sözlerine ekledi.

İran Silahlı Kuvvetler Genelkurmay Başkanı, “seyrüsefer güvenliği” ve “serbest ve uluslararası sularda seyir” haklarının herkes için eşit olarak tesis edilmesi gerektiğini vurgulayarak, İran silahlı kuvvetlerinin milletin bu hakkını tamamen savunduğunu vurguladı.

Tümgeneral Bageri, İran’ın savunma sanayii alanında kaydettiği ilerlemeye de işaret ederek, yaptırımların zirvesinde İran’ın yerli bilgilere dayanarak savunma alanında yeni gemiler, füzeler, insansız hava araçları, silah ve teçhizat üretebildiğini sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (24) içerik yüklenmiştir.