İslami Davet

Tümgeneral Bagıri: Kudüs İslam ve müslümanlara aittir

8 Aralık 2017 11:32

İran Genelkurmay Başkanı, Amerika başkanının Kudüs kentini sahte rejim israil’in başkenti ilan etmesini kınayarak, Kudüs Şerif’in İslam ve Müslümanlara ait olduğunu, Kudüs’ü işgalden kurtarılması için direniş yolunun devam edeceğini belirtti.

Tümgeneral Muhammed Bagıri, dün Bu bağlamda yayınladığı bildiride, dünya Müslümanlarının vahdet ve bilinçli olarak, İslam dünyasının bir parçası olan Kudüs şerifin İslam dünyasından ayrılmasına asla izin vermeyeceklerini vurguladı.

Tümgeneral Bagıri, Trump’ın akıldışı kararını mazlum Filistin halkının haklarının açık ihlali ve Washington siyasetinin bölgedeki yenilgisinin sonucu olduğuna işaretle, bölgede her türlü gerginlik ve çatışmanın sorumlusunun Amerika ve siyonist rejim olduğunu belirtti.

Iran Genelkurmay Başkanı mesajının bir başka bölümünde, İşgalci İsrail rejimi ve Amerika’nın Kudüs ve Filistin aleyhine yeni komplolarına karşı İslam dünyası liderlerinin Vahdet oluşturan stratejiler ve siyasetleri izlemeleri zaruretini vurguladı.

Tümgeneral Bagıri ayrıca İran İslam Cumhuriyeti’nin Kesin ve ilkeli siyasetinin her zaman mazlum Filistin halkına destek vermek ve Amerika ve siyonist rejimin bölgenin istikrar ve güvenliğini bozmaya yönelik tefrika girişimlerine karşı olduğunu belirtti.

Bilindiği gibi Amerika başkanı Donald Trump çarşamba akşamı, bölge ve dünyadaki tüm geniş muhalefetlere rağmen, Kudüs kentini sahte rejim İsrail’in başkenti olarak tanıdığını ilan etti. Trump’ın bu girişimi dünyada büyük tepkiler uyandırırken İslam ülkeleri tarafından kınandı.

Tümgeneral Bagıri: Kudüs İslam ve müslümanlara aittir Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık