HaberlerİranOrtadoğu

Tümgeneral Caferi: Devrim Muhafızları İle Ordu Arasında Sağlam Bir İşbirliği Vardır

İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı Tümgeneral Caferi; İran Ordusu ile Devrim Muhafızları’nın birliğinin İslam ve nizam düşmanlarının hezimeti için sağlam bir bileşim sayıldığını belirtti.

İran İslam Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi bugün İran Ordusu Genel Komutanı Tümgeneral Seyyid Abdur-rahim Musevi’ye gönderdiği mesajda, İslam İnkılabı Rehberi’nin huzurunda ordu askeri akademilerinde mezuniyet törenlerinin başarılı bir şekilde düzenlenmesinde memnuniyet duyduklarını belirterek, bugün İran ordusunun devrimci gelişimi için büyük bir dönüşüm yolunda olduğunu kaydetti.

Komutan Caferi ayrıca, Devrim Muhafızları’nın ordu ile her alanda kapsamlı biçimde işbirliğine hazır olduğunu vurguladı.

İran Ordusu Genel Komutanı perşembe günü İslam İnkılabı Rehberi’nin huzurunda düzenlenen askeri mezuniyet töreninde yaptığı açıklamada, ordunun Devrim Muhafızlarıyla sulta rejimin temelleri yıkılınca ve bir an önce Siyonist rejimin sonu gelinceye kadar omuz omuza hareket edeceğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.