HaberlerİranOrtadoğu

Tümgeneral Caferi: Tüm Düşmanlar, Ümitsizlik Pompalamak İçin Seferber Olmuştur

İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı Tümgeneral Caferi; İslam dünyası içinden tekfircileri İslam’a karşı koymak için mobile ettiklerini, ancak yine yenildiklerini, bunun İslam İnkılabının iktidarı ve İslam İnkılabı Rehberi’nin dahiyane liderliğini gösterdiğini belirtti.

Tesnim Haber Ajansının bildirdiğine göre İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi bugün Gönüllü Seferberlik Teşkilatı yeni ve eski başkanı için düzenlenen devir teslim töreninde yaptığı konuşmada; İslam İnkılabı Rehberi’nin beyanatında İslam İnkılabı ve direniş cephesinin zaferlerine vurgu yaptığını hatırlatarak, kritik dönemi de geride bırakacaklarını kaydetti.

Tüm düşmanların içeride ümitsizlik pompalamak için seferber olduklarına dikkat çeken Komutan Caferi, geçtiğimiz sene terör örgütü IŞİD’in yok edildiğini hatırlattı.

Tümgeneral Caferi; İslam dünyası içinden tekfircileri İslam’a karşı koymak için mobile ettiklerini, ancak yine yenildiklerini, bunun İslam İnkılabının iktidarı ve İslam İnkılabı Rehberi’nin dahiyane liderliğini gösterdiğini vurguladı.

Devrim Muhafızları Komutanı; gönüllü halk güçlerinin her alanda her daim aktif ve dinamik bir güç olması gerektiğinin altını çizerek, bu güçlerin imza attığı başarılarından söz etti. General Fazli’ye Gönüllü Seferberlik Teşkilatı’ndaki görev süresi boyunca verdiği emeklerden dolayı teşekkür etti. Teşkilatın yeni başkanı General Sepehr’in döneminde yeni başarı ve ilerlemelere imza atılmasını temenni etti.

Gönüllü Seferberlikte yapılmayan birçok işin olduğunu ve İslam İnkılabı Rehberi’nin beklentilerinin çok fazla olduğuna dikkat çeken Komutan Caferi; Devrim Muhafızları’nın halktan aldığı güçle rol ifa ettiğini vurguladı.

Devrim Muhafızları Komutanı ayrıca; direniş ekonomisine işaretle, bu ekonominin büyük kısmının halkın üzerine olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Kapalı