HaberlerİranOrtadoğu

Tümgeneral Caferi: Zafere kadar direniş sürecek

İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı General Caferi, Batılıların nükleer müzakerelere İran’dan daha çok ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Mehr haber ajansının bildirdiğine göre, İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı General Muhammed Ali Caferi, Alalem Tv kanalına verdiği mülakatta, İran ve P5+1 ülkeleri arasında devam eden nükleer müzakerelerin sonucu ile ilgili “Batılılar hiç bir halt edemeyeceklerini biliyorlar ve nükleer müzakerelere ise bizden daha çok ihtiyaçları var” dedi.

General Caferi ayrıca dün ve Ramazan ayının son Cuması nedeni ile dünya çapında anılan Dünya Kudüs Günü ile ilgili ise “İnşaallah tüm müslüman halkların özgürlüğüne doğru ilerliyoruz” dedi.

İslam İnkılabı Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı sözlerinin devamında “İmam Humeyni’nin verdiği söz gerçekleşmeli ve bu söz yavaş yavaş gerçekleşiyor ve Irak, Suriye, Yemen, Lübnan ve Filistin halkları uluslararası istikbarın sultasından kurtulmak için mücadele veriyor ve bunu kesinlikle başaracaklar ve inşaallah ki daha büyük zaferlerin müjdesi de yakındır” diye ekledi.

General Caferi “Nihai zafere kadar direniş halkın bugünkü sloganıdır” dedi ve İran ve 5+1 Grubu arasında devam etmekte olan nükleer müzakerelere temas ederk “Batılılar İran’a karşı hiç bir halt edemeyeceklerini biliyor ve nükleer müzakerelerin sonucuna ise onların bizden daha çok ihtiyacı var” açıklamada bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.