HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

Tümgeneral Safevi: ABD, müttefiklerini kaybetmektedir

İran İslam Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri Başkumandanı Başdanışmanı Tümgeneral Seyyid Yahya Rahim Safevi, ABD’nin kendi müttefiklerini kaybetmekte olduğuna işaretle, ABD’nin askeri, ekonomik ve kültürel güç olarak da çökmekte olduğunu ifade etti.

Tümgeneral Safevi bugün yaptığı açıklamada, Batı Asya bölgenin önemine ve bölge dışı güçlerin bu bölge üzerindeki rekabetine işaretle, Batı Asya bölgesinin gelecek 12 yıla kadar, dünyada en fazla meseleye sahip bölge olacağını ve İran İslam Cumhuriyeti’nin ekonomik, siyasi ve kültürel olarak bölgesel güç olacağını kaydetti.

Komutan Safevi, bölgede hiçbir meselenin İran olmaksızın çözümlenmediğine temasla, Amerikalıların Irak ve Suriye’de yenildiklerini ve İran, Rusya, Suriye ve Hizbullah koalisyonunun zafer elde ettiğini ifade etti.

İran İslam Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri Başkumandanı Askeri Başdanışmanı ayrıca, Hizbullah’ın bir başına 80 bin füzeye sahip olduğunu ki onun iktidar ve ilerlemesini gösterdiğini, bu gücün Siyonistler için daimi bir dehşet sayıldığını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2022 (15) içerik yüklenmiştir.