HaberlerDünyaİranOrtadoğu

Tümgeneral Safevi: Düşmanın hibrit savaşının yaklaşımı inançlar ve görüşlerinin değişmesidir

İran İslam cumhuriyeti Başkumandanı yardımcısı ve kıdemli danışmanı ülkede son olaylara işaretle, düşmanın hibrit savaşı yaklaşımının gençlerin ve İslami toplumun çeşitli kesimlerinin inanç ve görüşlerin değiştirmek olduğunu söyledi.

IRNA’nın bildirdiğine göre Tümgeneral Seyyid Yahya Rahim Safevi yaptığı açıklamada, inkılapçı İran halkın mübarek şafakta 10 gün ve İslam inkılabının 44. Zafer kutlamalarında İslami nizama olan sadakatlerini kesin olarak dünyaya göstereceğini belirtti.
Tümgeneral Safevi bilişsel savaşın inançlar ve görüşleri değiştirmek olduğuna işaretle, düşmanın İran’ın son olaylarında ülke durumu ve inkılaptan yabancı ve bazı görüşlere yanlış bir görüntü yansıttığını belirtti.
Başkumandanın baş danışmanı ayrıca düşmanın bu görüntülerle kendi şom hedeflerine ulaşmak istediklerini fakat İran halkı ve İslam Cumhuriyeti silahlı güçlerin kuvvetinden habersiz olduklarını ve İran halkının da düşmana eşlik etmediğini söyledi.
Tümgeneral Safevi ayrıca İran’ın son olaylarına en az 40 ülkenin destek verdiğini fakat hepsinin yenilgiye uğradığını ifade etti./

Başa dön tuşu
Bugün 22 Nisan 2024 (25) içerik yüklenmiştir.