HaberlerİranOrtadoğu

Tümgeneral Safevi: Fars Körfezi’nde enerji güvenliği İran’ın güçlü olması ile mümkün

İmam Hamanei’nin Başdanışmanı Tümgeneral Safevi, Fars Körfezi’nde bulunan savunma alaylarını ziyaret etti.

Tümgeneral Safevi burayı gezdikten sınra yaptığı açıklmada, “İmam Hamanei’nin bakış açısı ile düşüncesinin derinliği, geleceğe dönük olarak olası tehditlere karşı önleyici niteliklidir” diye belitti.

Birilerinin İnkılap Rehberi’nin buyruklarından algıladıkları yorumun yüzeysel olduğunu dile getiren Tümgeneral Safevi, “İran İslam Cumhuriyeti Anayasası, Rehberiyet ve diğer devlet erkanının yetkilerini belirlemiştir. Devletin büyük çaplı politikalarını belirleme işi, İmam Hamanei’nin yetkileri çerçevesindedir” diye konuştu.

İnkılap Rehberi’nin İran halkının hak ve hukukunu korumadaki üstlendiği göreve değinen Tümgeneral Safevi, İnkılap Rehberi’nin rehberliği sayesinde iç ve dış tehlikelere karşı direnildiğini vurguladı.

Silahlı Kuvvetler’in İslam İbkılabı’nı koruma yolundaki role işaret eden Tümgeneral Safevi, “Silahlı Kuvvetler’in ve özellikle Devrim Muhafızları’nın en önemli görevi, İslam İnkılabı temellerini korumaktır” diye açıkladı.

İran’ın Fars Körfezi bölgesindeki stratejisine değinen Tümgeneral Safevi, “İran’ın stratejisi, bölge ülkelerini birliğe doğru çekmek ve bölge ülkelerinin eli ile Fars Körfezi’nde kalıcı güvenliği sağlamaktır” açıklamasında bulundu.

Tümgeneral Safevi sözlerinin sonunda İran’ın etkin bir savunma ve önleyivi güce sahip olduğunu dile getirerek, ” Fars Körfezi’nde enerji güvenliği İran’ın güçlü olması ile mümkün” diye ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2023 (40) içerik yüklenmiştir.