HaberlerİranOrtadoğu

Tümgeneral Safevi: Siyonist Rejim’in güvenliğini sağlamak ABD’nin ilk amacı

İmam Hamanei’nin Başdanışmanı Tümgeneral Yahya Rahim Safevi, dün Kum Şehrinde yaptığı konuşmada, Suriye gelişmelerini değerlendirdi.

ABD’nin Suriye gelişmelerinde nasıl bir amaç izlemesinin büyük önem taşıdığını ifade eden Tümgeneral Safevi, “ABD’nin Suriye’de izlediği politika Siyonist Rejim’in güvenliğini sağlamaktır.

Tümgeral Safevi, geçen günlerde de yaptığı bir konuşmada, “Amerika ve Siyonist Rejim’in izlediği politikalar yüzünden İslam ülkeleri bütçesi müslümanların birbir tarafından öldürülmesine sarfediliyor. Suriye’de şu ana kadar 250 bin kişi ölmüş ve yaklaşık olarak 9 milyon kişi de Irak ve Suriye’de mülteci durumuna düşmüştür” ifadelerini kullanmıştı.

Tümgeneral Safevi ayrıca, “Yemen’e atılan bazı bombaların fiyatı 5-6 bin dolar civarındadır. Fars Körfezi’nin güneyine kıyısı olan ülkeler geçmiş 4-5 yıl içerisinde yaklaşık olarak 50 milyar 500 milyon dolarlık silah almışlar. Sadece Suudiler 2010-2014 yıllarında 30 milyar dolar silaha para ödemişler. Bu silahların çoğu İngiltere, Amerika ve hatta Siyonist Rejim’in ürettiği silahlardır” açıklamasında bulunmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (26) içerik yüklenmiştir.