HaberlerİranOrtadoğu

Tümgeneral Selami: Düşman, İran ile savaşmak için tüm yeteneklerini kaybetti

İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı vekili tümgeneral Selami, düşmanın İran’la savaşma yeteneklerini tamamen yitirdiğini belirterek, ”Düşman yıpranmış ve en kısa zamanda çökecek” dedi.

Tümgeneral Selami, İran’ın kuzeyinde yer alan Meşhet kentinde Firdevsi Üniversitesi’nde yaptığı konuşmada, düşmanın İran’la savaşa girmemesinin nedeninin İran İslam Cumhuriyeti’nin gücü olduğunu belirterek, düşmanın bütün potansiyellerinin İran İslam Cumhuriyetinin elinde olduğunu belirtti ve ”Düşman İran’la savaşın öyle kolay olmadığını ve çok boyutlu olduğunu pekala biliyor ve İran’la bir savaş dünyada güçlerin değişmesi demektir’ dedi.

Devrim Muhafızları Komutan vekili “İran’ın bölgedeki gücünün ortadan kaldırılamaz olduğunu” belirterek, ”Düşman İran İslam İnkılabının bölgede etkisini azaltmak ve kesintiye uğratmaya çalışıyor ama bunu asla başaramaz’ dedi.

Selami, Amerikalıların Irak ve Suriye’de 7 trilyon dolar harcadıklarını ve ABD cumhurbaşkanının itirafına göre bunun ABD’ye bir çıkarının olmadığına temasla, ‘Bu durum İran’ın bölgede zafere erdiğini göstermektedir’ dedi.

Selami, İslami direniş ekseninin Siyonist rejim İsrail sınırlarına yakın bir yerde oluşturulduğunu ve ABD ile Batı’nın bu uluslararası İslami güçle baş edemediğini ve aciz kaldığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2022 (30) içerik yüklenmiştir.