FilistinHaberlerOrtadoğu

Tünelin çökmesi sonucu bir işçi hayatını kaybetti

Gazze-Mısır sınırının Rafah bölgesinde bulunan tünellerden birinin bugün (07 Mart Pazartesi) çökmesi sonucu tünel işçilerinden birinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Hastane kaynakları bugünkü olayla ilgili olarak yaptıkları açıklamada, içinde çalıştığı tünelin çökmesi sonucu hayatını kaybeden Abdülaziz Sabah (18) isimli Gazzeli gencin çıkarılan cansız bedeninin Ebu Yusuf En-Neccar Hastanesine kaldırıldığını ifade ettiler.

2006 yılından bu yana bu bölgedeki tünellerde 150 Gazzeli hayatını kaybetti onlarcası da yaralandı.

Siyonist işgal rejiminin Hamas’ın yapılan seçimlerle yönetime gelmesinin ardından uygulamaya başladığı ambargo yüzünden Gazze halkı ilaç, gıda ve yakıt gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak için yerin altında tüneller kazmak zorunda kaldı. Bölgenin sürekli saldırılara maruz kalması, yapılan tünellerin imkânsızlıklardan dolayı çok muhkem olamaması, bölgenin kumsal yapısı nedeniyle hafif bir sarsıntı veya bombardıman neticesinde tünellerin çökmesi şimdiye kadar onlarca Gazzelinin hayatını kaybetmesine ve yine onlarcasının da yaralanmasına neden oldu. Tüneller birilerine hayat bulurken maalesef bazılarına da mezar oluyor. Ambargo altında ezilen Gazze’yi görmek istemeyen dünya kamuoyu sağır kesilmiş, İslam dünyasının da adeta gözlerine de kara sular inmiş durumda.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (17) içerik yüklenmiştir.