FilistinHaberlerOrtadoğu

Tüneller nedeniyle meydana gelen çökmeler Mescid-i Aksa’yı tehdit Ediyor

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, Silvan beldesinden Mescid-i Aksa’ya kadar uzanan bölgede meydana gelen çökmelerin Mescid-i Aksa’nın altında yapılan kazı çalışmalarının iyice genişlediğini gösterdiğini söyledi.

El-Aksa Müessesesi, dün (4 Mart Pazar) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Siyonist işgal yönetiminin Mescid-i Aksa’nın altında ve çevresinde daha çok tünel kazmayı planladığını açıkladı.

Bildiride, işgal yönetiminin bir yandan bu tünelleri birbirine bağlarken diğer yandan da sözde heykelin hizmet binaları olarak Mescid-i Aksa yakınlarına inşa edilecek müzelere ve merkezlere bağlamayı planladığı ifade edildi.

El-Aksa Müessesesi, bölgenin zemininde meydana gelen çökmelerin nedeninin Siyonistlerin yürüttüğü kazı çalışmaları olduğunu belirterek, işgal yönetiminin Silvan’daki tünel hattını diğerlerine bağlama ve Mescid-i Aksa yakınlarında bir Yahudi müzesi inşa etme niyetinde olduğunu açıkladı.

Kendilerine ulaşan bilgiye göre Siyonist işgal yönetiminin çok yakında Mescid-i Aksa çevresinde dört Yahudileştirme merkezi kuracağını kaydeden El-Aksa Müessesesi, sözde heykele hizmet için hazırlanacak bu merkezlerin tünellerle birbirine bağlanacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2023 (12) içerik yüklenmiştir.