AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Tunus izcilerinin oluşturduğu Özgürler Kafilesi bugün yola çıkıyor

Beş yıldır kuşatma altında bulunan Gazze halkına ilaç ve tıbbi malzeme ulaştırmak isteyen Tunus halkının, bu amaçla oluşturduğu kafilenin bugün yola çıkacağı belirtildi.

Tunuslu kaynaklar konuya ilişkin verdikleri bilgide, bugün Tunus’tan hareket edecek kafilenin önce Kahire’ye, yarın da Gazze’ye geçmek için Rafah sınır kapısına gideceğini belirterek, kafilenin Tunus’taki izci derneği tarafından düzenlendiğini ifade ettiler.

Tunus yardım kafilesini Gazze’de Filistin Kızılay Teşkilatından bir heyetle Filistin izci derneği üyelerinin karşılaması bekleniyor.

11 izciden oluşan kafile üyelerinin yardımları gereken kurumlara teslim ettikten sonra kuşatma altındaki Gazze’nin hastanelerini, okullarını ve savaşta yerle bir olmuş mekanlarını ziyaret edeceği gibi, BM Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA)’nın Gazze’deki ofisini de ziyaret edeceği belirtildi.

Ziyaret esnasında ayrıca Tunus heyetinin Gazze’deki izci derneğiyle tecrübelerini paylaşacağını da belirten kaynaklar, Filistin’de izciliğin geliştirilmesi için heyetin beraberinde getirdiği malzemeyi Gazze’deki Kudüs İzci Derneğine teslim edeceğini ifade ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Haziran 2023 (20) içerik yüklenmiştir.