AfrikaHaberler

Tunus’ta parti başkanına 5 yıl hapis cezası

Tunus’ta Özgür Yurtsever Birliği Partisi Genel Başkanı iş adamı Selim Riyahi’nin ‘karşılıksız çek’ suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırıldığı belirtildi.

Tunus Başsavcılığı Sözcüsü Sufyan Suleyti yaptığı açıklamada, hakkındaki para aklama soruşturmasından dolayı mal varlığının dondurulmasına karar verilen Riyahi’nin, karşılıksız çek kullanma suçlamasıyla 5 yıl hapis cezasına çarptırıldığını söyledi.

Tunus resmi haber ajansı TAP’a konuşan Riyahi’nin avukatlarından Yusra el-Meyli, kararı en kısa sürede temyize götüreceklerini ve üst mahkemenin kararı bozacağına inandıklarını dile getirdi.

Riyahi’nin davaya konu çekleri ödediğini ve ödemelere ilişkin belgeleri mahkemeye sunduklarını aktaran Meyli, dava sürecinde “prosedür hataları yapıldığını, bunun da savunma tarafının bir an önce talep ettiği ilk temyiz duruşmasında düzeltilmesini umduklarını” bildirdi.

Mecliste 12 milletvekiliyle temsil edilen Özgür Yurtsever Hareketi’nin kurucusu ve Africain Futbol Kulübü’nün 2012 yılından bu yana başkanı olan Riyahi, 2014’te cumhurbaşkanı adayı olmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.