HaberlerDünyaOrtadoğuTürkiye

Türk donanmasına ait bir gemi Siyonist İsrail işgali altındaki limana yanaştı

İşgalci Siyonist İsrail’in NATO ile işbirliğinin bir parçası olarak, 12 yıl sonra ilk kez Türk donanmasına ait bir gemi Siyonist İsrail işgali altındaki limana yanaştı.

Türkiye ile Siyonist İsrail arasında diplomatik ilişkilerin normalleşmesinin ardından Türk donanmasına ait bir savaş gemisi 2010 yılından bu yana ilk kez işgal topraklarına yanaştı.
Milliyet gazetesinin aktardığına göre NATO tatbikatı kapsamında TCG Kemal Reis (F-247) savaş gemisi, ABD destroyeri USS Forrest Sherman’ın eşliğinde işgal topraklarındaki Hayfa limanına demirledi.
Türkiye Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “NATO Daimî Deniz Görev Grubu-2’de görevli TCG KEMALREİS fırkateynimiz, 3-6 Eylül 2022 tarihleri arasında Hayfa/İsrail’e liman ziyareti icra ediyor” ifadeleri kullanıldı.
Korsan rejim İsrail Savunma Bakanlığı da gemilerin gelişinin, ‘İsrail’in NATO ile iş birliği ve desteğinin bir parçası’ olduğunu vurguladı.
TCG Kemal Reis, 2010 yılında yaşanan Mavi Marmara krizinin ardından işgal rejimi ile ilişkilerini kesmesinden bu yana işgal topraklarına yanaşan ilk savaş gemisi olma özelliğini taşıyor./

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (24) içerik yüklenmiştir.